Pierwsza biżuteria Małej Damy

W życiu każdej młodej damy następuje moment zachwytu ozdobami. Wiem co mówię- jestem tatą dwóch wspaniałych dziewcząt. Dziś skupimy się na pierwszej prawdziwej biżuterii w życiu przyszłych miłośniczek jubilerskiego kunsztu.


Kolczyki Me and Mia


PIERWSZE KOLCZYKIJako pierwsze pośród świadomie wybranych błyskotek pojawiają się kolczyki. Pisałem już o tym w poście na temat przekłuwania uszu. To często długo rozważana decyzja, budząca obawy, ale i będąca pewnego rodzaju rytuałem "przejścia". Pierwsze kolczyki powinny być lecznicze jednak zaleca się by po około 4 tygodniach zmienić je na takie wykonane ze złota lub srebra. Unikajmy sztucznych, często szkodliwych metali. Na codzień polecam niewielkie kolczyki na sztyft. To wygodne zapięcie, chroniące przed zagubieniem kolczyka. Oczywiście, codzienne kolczyki dla odważnej specjalistki w zdobywaniu koron wszelkich drzew nie powinny być długie, ciężkie, zdobne i bardzo drogie. Warto jednak uczyć pociechy celebrowania wyjątkowych chwil. Na takie można podarować dziewczynce złote kolczyki, które będą jej towarzyszyć podczas ważnych wydarzeń w jej życiu.Urocza chmurka to naszyjnik Cloud

ŁAŃCUSZEK W PREZENCIE


Jednym z częstszych upominków związanych z biżuterią są złote łańcuszki z delikatnym wisiorkiem czy medalikiem. Ulubione zwierzątko, dziewczęcy wzór- jak np. chmurka często staje się amuletem, nieodłącznym elementem codzienności.


Pierścionek z szafirem Songe


PIERŚCIONEK NA 18 URODZINY


Popularnym i wzruszającym wydarzeniem jest wręczenie pierścionka w dniu osiemnastych urodzin. Często to przekazywany z pokolenia na pokolenie pierścionek, czasami- model, który takim się stanie. Wybierając pierścionek dla nastolatki warto uwzględnić jej preferencje, zaobserwować chociażby jaki kolor złota wybiera czy na jaki decyduje się styl. Zwróćmy uwagę by pierścionek ten nie hołdował krótkotrwałym trendom, lecz odwoływał się do ponadczasowych, jubilerskich tradycji. Gwarantuje nam to zakup przepięknej biżuterii, która nie straci na uroku i aktualności nawet za 100 lat.

Bransoletka Orion z czarnymi diamentami


Oczywiście, nie jestem przeciwnikiem obdarowywania dzieci cennymi rodzinnymi pamiątkami lub ponadczasową biżuterią, którą docenią one za kilka lat. Ważne by zachować zdrowy rozsądek, a dzieciom zaszczepić szacunek do kunsztu i uczyć je dostrzegać piękno w każdej postaci. Będę zaszczycony jeśli moja biżuteria stanie się tego przyczynkiem.

Komentarze

Popularne posty