Pierścionek przedzaręczynowy. Jaka jest jego funkcja?


 Jak wiecie jestem pasjonatem biżuterii. Wydawało mi się, że znam zastosowania poszczególnych elementów biżuterii. Jako zwolennik wolności w wyborze zawsze podkreślam, że przymiotniki pełne emocji i symboliki dodajecie Wy. Przeglądając Instagram poznałem kolejny taki epitet- jest nim pierścionek przedzaręczynowy.Pierścionek z różowym szafirem


Czym jest pierścionek przedzaręczynowy?


Po lekturze posta, który wklejam Wam poniżej, doszedłem do wniosku, iż pierścionek ten może spełniać wiele funkcji. Kilkoma pomysłami się z Wami podzielę!


  • Pierścionek przedzaręczynowy pozwala ustalić rozmiar Ukochanej. Czasami opowiadam Wam jak kłopotliwe bywa dla panów ustalenie jakiej wielkości pierścionki nosi przyszła narzeczona. Pojawiają się wtedy desperackie próby mierzenia suwmiarką, porównywania dłoni ukochanej z dłońmi koleżanek, wypożyczenia jednego z pierścionków i gorące trzymanie kciuków by był on tym, który pasuje. Podarowanie pierścionka przedzaręczynowego i jego wspólny zakup pozwala ten problem wyeliminować.
  • Skoro jesteśmy przy wspólnych zakupach- możemy zaobserwować jakie modele zwracają uwagę Ukochanej. Jaki preferuje styl, jaki kolor złota, do jakich kamieni wzdycha i jakie marki czy pracownie ceni. Jakież to ułatwienie! Prosta recepta by zapamiętać porządane walory Tego Jedynego Pierścionka!


Oryginalny pierścionek zdobiony kilkoma diamentami  • Być może zdecydowaliście wspólnie podjąć decyzję o planowaniu ślubu i pierścionek chcecie wybrać razem przed ogłoszeniem wspaniałej nowiny bliskim. Co jednak, jeśli przyszła narzeczona zapałała uczuciem do dwóch pierścionków i nie jest w stanie wybrać? Tu z pomocą przychodzi pierścionek przedzaręczynowy! Możemy sprawić ukochanej wielką radość i uwolnić od niemożliwego wyboru.


Pierścionek z czekoladowym diamentem oprawionym w różowe złoto  • Co wskazała autorka postu, pierścionek przedzaręczynowy może być znakomitym zastępcą właściwego pierścionka gdy ten jest odświeżany u złotnika. Pamiętajmy, że złota biżuteria, która zdobi nas na co dzień z biegiem czasu może się porysować czy zanieczyścić. Regularne odświeżanie jej pozwoli cieszyć wciąż jej pięknym wyglądem.


Ciekawy pierścionek z rzeźbionymi płatkami gardenii i z diamentami


  • Moim zdaniem najistotniejszą kwestią jest nazwana przeze mnie roboczo „Próba Generalna” :) Wręczenie pierścionka przedzaręczynowego jest szansą na przećwiczenie tej wielkiej chwili. Prawdziwych zaręczyn raczej się nie powtarza. Czy nie swobodniej będziecie się czuć wiedząc jaka jest reakcja ukochanej i mogąc wyeliminować niedociągnięcia. To też fantastyczny punkt wyjścia do rozmowy na temat wymarzonych oświadczyn!

Minimalistyczny pierścionek z wyprofilowaną obrączką  • Pierścionek przedzaręczynowy to też doskonały pomysł gdy możliwości finansowe nie pozwalają na wręczenie pierścionka spełniającego marzenia ukochanej. Daje on szansę na złożenie pięknej deklaracji uczuć. A za jakiś czas zastąpi go Ten Jedyny, wymarzony pierścionek.


Jestem bardzo ciekawy jakie są Wasze spostrzeżenia na ten temat. Moim zdaniem to romantyczna idea. Pomyślałem, że przekażę ją dalej i podzielę się nią z Wami. Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie :)!

Komentarze

Popularne posty