Czy biżuteria z diamentami wymaga specjalnej uwagi

Diamenty uwielbiam ponad wszystko w jubilerstwie. Jestem wszak ich certyfikowanym rzeczoznawcą. Dziś opowiem Wam kilka słów na temat codziennej troski o biżuterię z diamentami.Obrączka Glamour


CZY DIAMENT SIĘ PORYSUJE?Diament jest jednym z najtwardszych i najtrwalszych materiałów. Nie musisz się zatem obawiać czy nosząc pierścionek lub obrączkę ślubną na codzień porysujesz kamienie. Raczej one mogą porysować sąsiadujące ozdoby ;)


Pierścionek My love


CZY DIAMENT WYPADNIE?


Jeśli kupujesz biżuterię z pracowni jubilerskiej, a nie w sklepie korzystającym z masowej produkcji, masz niemal pewność wyższych walorów estetycznych produktu. W mojej pracowni, wszystkie kamienie zakuwane są ręcznie pod mikroskopami. Nie stosuję kleju, który oprócz mało atrakcyjnych kleksów, pozostawia ryzyko, iż kamień się odklei. Co oznacza zakuwanie? Kamień- w tym przypadku diament- zostaje osadzony na swoim miejscu, a trzymają go zaprojektowane stosownie do modelu złote łapki. Unieruchamiają one kamień i zapewniają stabilność. Dzięki temu minimalizujemy niemal do zera ryzyko, iż diament wypadnie. Co do łapek i koron, w które oprawiam kamienie- czasami jest to bardzo żmudna praca. Chodzi w końcu nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o podkreślenie piękna diamentu czy jego specyficznego szlifu. 


Bransoletka Orion


CZY MOŻNA MOCZYĆ DIAMENTY?


Rzecz jasna, troszcząc się o cenną biżuterię, nie należy jej narażać na kontakt z substancjami chemicznymi takimi jak środki czystości czy intensywne specyfiki pielęgnacyjne. Nie jestem również zwolennikiem moczenia biżuterii w chlorowanej wodzie. 

Obrączka Sensuelle

JAK W DOMU ODŚWIEŻYĆ DIAMENTOWĄ BIŻUTERIĘ?


By delikatnie odświeżyć biżuterię w domowych warunkach zrób jej kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła, a następnie osusz. Czasami można również kupić specjalne płyny do czyszczenia biżuterii.

Kolczyki z diamentami White stars

Chcąc rzeczywiście zadbać o swoje precjoza, polecam usługi renowacji i odświeżania biżuterii. To najskuteczniejszy sposób by przywrócić jej pierwotny blask i zachwycający wygląd. W mojej pracowni również możesz uzyskać taką pomoc :)

Komentarze

Popularne posty