Złoto i srebro - czy dobrze się łączą?Wśród osób lubiących biżuterię funkcjonuje przekonanie, że nie można łączyć biżuterii złotej ze srebrną. Już wielokrotnie obalałem dla Was mity dotyczące “co wolno, a co nie” w świecie biżuteryjnym. Poznajcie moje zdanie w tej dziedzinie!

"Stone" i "Signature"

Dobór biżuterii ma znaczenie – złota i srebrna biżuteria razem? Jasne!


Jak zawsze trzeba poznać pewne zasady, żeby móc w pełni bawić się modą i stylizacjami. Jeszcze kilka lat temu, połączenie różnych metali w biżuterii byłoby uważane za modowe faux pas. Dzisiaj do mody podchodzimy nieco luźniej, co może dać nam super efekty! 

Najpierw strój, potem biżuteria


Obrączki "Scarlett" w różowym i żółtym złocie


Rada może wydawać się dziwna, ale wbrew temu, to naprawdę ważne! Oczywiście, jeśli nosicie biżuterię na stałe - na przykład obrączka, czy pierścionek zaręczynowy - to uwzględniamy je w wyborze kolejnej biżuterii. Różne tkaniny i ich kolory to inny efekt, który uzyskamy. 

Pora roku jest istotna!

"Mariposa" - pierścionek z tanzanitemPrzy tworzeniu wakacyjnego looku, do złotej bransoletki możemy dodać drobną srebrną z zawieszkami, lub połączyć łańcuszki, co doda nam nieco luźniejszego i weselszego wyglądu. 
Na eleganckie wyjścia także możemy zastosować tę technikę, jednak w nieco dyskretniejszy sposób - na przykład łącząc złote i srebrne pierścionki. 

Uważam, że w dzisiejszym świecie i przy jego otwartości, warto bawić się modą, stylizacjami, nie przejmować się aż tak bardzo zasadami. Lubię obalać takie mity! :)

Komentarze

Popularne posty