Co oznaczają pierścionki na poszczególnych palcach?Większość z nas wie, na jakim palcu nosimy obrączkę, a na jakim pierścionek zaręczynowy. A co z pierścionkami noszonymi na innych palcach? Okazuje się, że mają one swoje znaczenie! Przeczytajcie tekst, żeby je poznać. 

Songe


Pierścionek na kciuku

W starożytnej Grecji pierścionek noszony na tym palcu był uznawany za talizman mający zapewnić witalność i siłę. Jednak obecnie ta symbolika jest już nieco zapomniana, ale możemy się spotkać z opinią, że osoby noszące pierścionek na kciuku są otwarte na świat, oryginalne i pełne temperamentu. 


Rose ring


Palec wskazujący

W czasach historycznych to biskupi nosili pierścionek na tym palcu, co miało wskazywać na ich władzę i status społeczny. Natomiast wśród społeczności żydowskiej, pierścionek na palcu wskazującym był niegdyś zarezerwowany dla obrączki ślubnej. Dzisiaj uważa się, że noszenie pierścionka na palcu wskazującym ma pokazywać zamożność.

Daisy

Palec środkowy


Według chińskiej koncepcji yin i yang pierścionek na środkowym palcu ma pomóc w znalezieniu równowagi i odróżnienie zła od dobra. Dzisiaj, według wielu psychologów noszą go osoby chcące poprawić poczucie własnej wartości. 

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób przywiązuje wagę do symboliki, ale myślę, że warto znać takie szczegóły!

Komentarze

Popularne posty