Pamiętajcie o ogrodach! Biżuteria z motywem roślinnym

Biżuteria pozwala mi zatrzymać piękno chwili. Choć brzmi to patetycznie- jest prawdą. Wiele moich projektów to np. kwiaty o upajającym zapachu, które uchwyciłem gdy ich płatki poruszył wiatr. Opowiem dziś o biżuterii z motywami roślinnymi, który często występuje w moich projektach.Juliette- pierścionek z motywem kwiatowym


Dasies- kolczyki z kwiatami z masy perłowejMotyw rośliny w biżuterii kiedyś zarezerwowany był dla najzamożniejszych. Najczęściej zdobił insygnia lub kosztowności możnowładców. Z czego wynikała taka ekskluzywność? Otóż niepowtarzalny wzór roślinny jest trudny do uzyskania. W dawnych czasach jubilerzy i złotnicy byli bardzo rzadko dostępni, a ich kształcenie- koszmarnie drogie. Gdy pojawiał się utalentowany rzemieślnik- najczęściej zatrudniany był na dworze i wykonywał zjawiskowe ozdoby na jego potrzeby. Dziś, przy rozwoju wiedzy- nie tylko z dziedzin projektowania i grafiki, ale również tej przyrodniczej, jesteśmy w stanie uzyskać przepiękne formy. Najlepiej projektuje mi się po krótkich, wakacyjnych przerwach od codziennych zajęć. Tak powstała np obrączka Canino, ciesząca się ogromną popularnością. Co roku latem, razem z rodziną wybieram się do Włoch. Choć najczęściej wypoczywamy nad jeziorem Garda, ruszamy też na rowerowe wycieczki. Tak, zupełnym przypadkiem trafiłem na oliwny gaj z oryginalnym gatunkiem oliwek- Canino. Niewielkie owoce i smukłe, wąskie listki- musiałem to uwiecznić!


Canino- obrączka z oliwkami
Boho queen- obrączka z listkamiWstaję wcześnie rano. Zaczynam od mocnej, czarnej kawy( jeśli czytasz mnie dłużej- to już wiesz;).  Napawam się wtedy porankiem. Obserwuję rozwijające się kwiaty, podnoszące się listki, kolory. Inspirują mnie też zroszone gałązki. Często zupełnie przypadkiem splatają się tworząc naturalne wianki. W kroplach rosy czy deszczu zawsze doszukuję się "naturalnej biżuterii" i w wyobraźni zdobię obrączkę lub pierścionek odpowiednimi kamieniami.


Ivy of love- wianek z diamentową rosą Przyjęło się, że to kwiaty są najpiękniejszym z dzieł matki natury. Zauważ jednak jak wiele faktur możemy podziwiać! Kora drzewa, struktura gałązki, budowa kwiatowych kielichów- to wszystko staram się uchwycić. Czasami frustruję się tym, iż mój projekt w wyobraźni i na papierze wygląda obłędnie, a problemy pojawiają się przy kwestiach technicznych :) Cóż, gdyby to było takie proste, już wiele wieków temu opracowano by sposób zakuwania diamentów imitujących pręciki.


The Root- obrączka z fakturą kory


Choć mamy piękną jesień tej zimy- zerknij ile ma ona urody! Daj znać w komentarzu co na Tobie robi największe wrażenie.

Komentarze

Popularne posty