Szafir w biżuterii - co oznacza ten kamień?


Dzisiaj skupimy się nieco na znaczeniach i pochodzeniu jednego z najbardziej popularnych i pięknych kamieni szlachetnych - szafirze. Wyznaczający się niecodzienną barwą, doskonale pasuje do pierścionków zaręczynowych. Dowiedzcie się o nim więcej!
Selina star blue


Szafir to jeden z najtwardszych (po diamencie) kamieni szlachetnych. Jego nazwa oznacza nie mniej, nie więcej a “niebieski kamień”. Występuje on w wielu odcieniach, ale właśnie niebieski jest jego naturalnym i najbardziej popularnym kolorem, stąd ta nazwa. W dzisiejszych czasach to nie tylko naturalnie wydobywany kamień, jest także otrzymywany syntetycznie.

Magiczny kamień?

Oprócz pięknego wyglądu, szafir jest pożądany także ze względu na swoje magiczne właściwości. Od wieków jest on uważany za kamień zapewniający nieśmiertelność i walkę ze złymi mocami. Przypisuje mu się także moc leczenia chorób! Oczywiście, podchodzimy do tego sceptycznie :) Ale według wierzeń szafir może uleczyć choroby nerek, układu moczowego.

Midnight ocean


Znaczenie

W nawiązaniu do jego magicznych zdolności, szafir to idealny kamień przy pierścionku zaręczynowym. Rzekomo zapewnia nieśmiertelność, więc pierścionek zaręczynowy z niebieskim kamieniem oznacza wieczną miłość i jej nieśmiertelność. To bardzo romantyczne! To elegancki i klasyczny kamień, kojarzący się z klasą i wielkością - wszak nosili go najwięksi władcy świata! Twoja ukochana także na niego zasługuje :)

SongeKomentarze

Popularne posty