Filmowa biżuteria


Filmy na stałe weszły do naszej popkultury i zostały elementem, który ma ogromny wpływ na nasze życie. Kultowe ubrania, fragmenty dialogów, historie miłosne… I chociaż wszyscy mamy swoje ulubione filmy, to z pewnością możemy wyróżnić kilka ze względu na ich biżuteryjną oprawę. Dzisiaj skupimy się więc na produkcjach, które mocno kojarzą nam się z biżuterią.

Pierścionek Daisy


Śniadanie u Tiffany’ego


Oczywiście, na pierwszym miejscu ten ikoniczny wręcz obraz z Audrey Hepburn w roli głównej. Na stale w naszej pamięci zakodowały się „mała czarna”, okulary przeciwsłoneczne oraz oczywiście, sznur pereł. Stylizacja filmowej Holly do dzisiaj jest uważana za szczyt elegancji! Połączenie pereł i prostoty czarnej sukienki wypadło niezwykle efektownie.

Dasies
Władca PierścieniTo chyba najważniejszy film z biżuterią w tle Złoty pierścień, którego losy śledziliśmy przez całą trylogię Tolkiena jest jednym z najchętniej odtwarzanych wzorów na obrączki ślubne. Fani Tolkiena bardzo często chcą mieć wygrawerowany  wewnątrz tekst, który miał kultowy pierścień. 


Dziewczyna z perłąNasza propozycja perłowej biżuterii

Film, który opisuje historię kryjącą się za kultowym obrazem o tym samym tytule. Perłowe kolczyki, które w filmie nosiła Scarlett Johansson, to prosty, ale niezwykle efektowny element kobiecej biżuterii. Z pewnością nadaje noszącej je osobie wiele klasy i stylu.

Mężczyźni wolą blondynki

Możemy nie zgadzać się z tezą postawioną w tytule filmu, ale jedno trzeba przyznać  - kultowa scena, gdzie Marilyn Monroe odziana w różową sukienkę kroczy wzdłuż mężczyzn, na zawsze wryła się do popkultury jako synonim seksownej kobiety. Perły, które miała na szyi, to także oznaka luksusu i klasy.

Milky way

Komentarze

Popularne posty