Czy i kiedy informować najbliższych o zaręczynach?Ukochana przyjęła pierścionek i zaczynacie planować ślub. Jednak co z najbliższymi? Jak o tym fakcie poinformować rodziców swoich i przyszłej panny młodej? Dzisiaj postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości.Tradycja


Według tradycji, zanim wręczysz swojej wybrance pierścionek zaręczynowy, powinieneś przeprowadzić poważną rozmowę z jej ojcem. To właśnie rodzice przyszłej panny młodej powinni najpierw wyrazić zgodę na jej zamążpójście. Wynikało to ze specyfiki czasów - przyszły mąż miał zapewnić ich ukochanej córce wikt i opierunek, a nie samą miłość, która nie stała wtedy na najważniejszej pozycji.

Oczywiście czasy się zmieniają, a dorosła wybranka ma prawo decydować samodzielnie. Niemniej jednak wypada o wszystkim poinformować rodzinę. W jaki sposób? Najlepiej - jak najszybciej. Dobre wieści rozchodzą się prędko i nie chcemy przecież, żeby mama ukochanej dowiedziała się o wszystkim z portalu społecznościowego? Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie uroczystego spotkania w formie obiadu czy kolacji z rodzicami. W taki sposób można także poznać rodziców ze sobą, jeśli wcześniej nie mieli okazji.

Rosy brownPrzyjęcie


Częstym sposobem poinformowania bliskich (także przyjaciół) o zaręczynach jest wydanie przyjęcia zaręczynowego. W ten sposób przyszli małżonkowie zapraszają najbliższych i przyjaciół do świętowania z nimi tej ważnej chwili; to też czasem mały przedsmak przyjęcia weselnego. Możemy sprawdzić, kto z kim dobrze się dogaduje, czy rodzice czują się komfortowo, a także znajdzie się sposobność na przedyskutowanie roli poszczególnych bliskich. Impreza nie jest konieczna - może to być po prostu obiad w gronie ukochanych ludzi.


Only youCzy trzeba?


Jeśli stosunki w rodzinie należą do normalnych i spokojnych, to oczywiście. Nie zapominajmy, że mimo wszystko często to rodzice stoją w dużej mierze za finansowaniem wesela i ślubu, więc ich zdanie i wiedza są istotne. Nawet jeśli przyjęcie weselne w całości opłacacie sami, to zwyczajnie nie na miejscu jest nieinformowanie najbliższych o zaręczynach.

Komentarze

Popularne posty