Gdy pierścionek zaręczynowy się nie podoba....

To chyba największy koszmar zarówno partnera, jak i przyszłej narzeczonej. Co zrobić w takiej sytuacji? Pamiętajcie, że ten tekst to tylko moja opinia. Dzielę się z Wami moimi przemyśleniami, a nie daję Wam gotowych rozwiązań. 
Juliette


Panowie!


Panowie, zacznę od Was. Zanim podejmiecie ten ważny krok jak zaręczyny, postarajcie się ustalić, jaką biżuterię lubi wasza ukochana. Nie musicie od razu pytać jej o to prosto z mostu – tutaj przyda się wnikliwe i skrupulatne męskie oko. Zacznijcie od podstaw. Czy dziewczyna często nosi biżuterię? Jeśli tak, to czy jest ona strojna i spektakularna, czy raczej stawia na klasyczną prostotę? Jakie są jej ulubione kolory? A może lubuje się w czerni i bieli? Z wieloma rzeczami jesteśmy w stanie pomóc w naszym salonie, ale im więcej wiecie, tym łatwiej wybrać ten idealny model. Czasem jednak trafiają do nas Panowie z wiedzą i to jest piękne! Często jako wskazówkę dają informację, że kamień koniecznie musi być niebieski, bo to ulubiony kolor, a także barwa pięknych oczu ukochanej. Innym razem jest to powiedzenie, że w grę wchodzi tylko białe złoto, bo nic innego się partnerce nie podoba. Dzięki takim rzeczom dużo łatwiej trafić w gust obdarowywanej osoby. Z uśmiechem słucham Panów, którzy tak dobrze znają swoje partnerki i zależy im, żeby były one zadowolone. 


Brownie diamond


Co zrobić, jeśli dostanę pierścionek nie w moim guście?


Drogie Panie, stało się. Widzicie pierścionek i wiecie, że to nie jest ten jedyny (w przeciwieństwie do partnera!) Spokojnie, wyjść z tej sytuacji jest kilka. Najprostsze – po prostu doceniacie gest i cieszycie się, że ten moment nadszedł. Celebrujecie wstąpienie związku na kolejny etap. Bardziej skomplikowane – narzeczony nie ma nic przeciwko poszukania razem innego pierścionka, a ten zostawiacie jako symbol lub sprzedajecie – tutaj oczywiście kwestia nastawienia waszego partnera oraz wasza.Czas na delikatny lifting: Nie jesteście w stanie udawać zadowolenia, a nowy pierścionek nie wchodzi w grę? Na szczęście wiele rzeczy można zmienić, a nawet drobne poprawki mogą sprawić, że finalny efekt będzie doskonały. Na przykład dostałyście pierścionek z białego złota, a wolicie żółte lub różowe. Na to także jest rada - pierścionek można pozłocić! Wydaje się to proste, a już zmienia cały wygląd i styl. Co w wypadku, gdy kamień w pierścionku jest różowy, a Wy tego koloru nie lubicie? Po uzgodnieniu z narzeczonym wymieniacie w pierścionku kamień na inny, w  wybranym kolorze. Pamiętajcie, że nie zawsze jest to możliwe, ale warto sprawdzić.

J'adore


MariposaDlatego drogie Panie i Panowie – nie taki potwór straszny, jak go malują. Ze wszystkiego jest wyjście, nawet z tej pozornie beznadziejnej sytuacji. Pamiętajcie o tym, co stale powtarzam – najważniejsza jest miłość, pierścionek to tylko symbol. Piękny, ale symbol!


Komentarze

Popularne posty