Pierścionek zaręczynowy i obrączka- jak je pogodzić?

Pierścionek zaręczynowy i obrączka – jak je pogodzić?
Przyszłe Panny Młode zmagają się z całą masą stresujących sytuacji – tych zaplanowanych, oraz tych niespodziewanych. Wybór miejsca, muzyki, fotografa, koloru zaproszeń… a do tego wydawałoby się, prozaiczny, ale jednak ciekawy temat – co z pierścionkiem zaręczynowym, gdy już na naszym palcu wyląduje obrączka?
Mariposa i Unicorn
Pierścionek zaręczynowy – na której dłoni?
Dzisiejszym tekstem chcę uspokoić chociaż jeden element przedślubnej gorączki i odpowiedzieć na kilka powtarzających się zagadnień, które męczą narzeczone. Skupimy się na dwóch podstawowych pytaniach: Na którym palcu nosimy pierścionek zaręczynowy, oraz czy możemy łączyć go bezpośrednio z obrączką?

Jeśli jesteś świeżo upieczoną narzeczoną, możesz się zastanawiać, na którym palcu nosić swój pierścionek. Wszystko sprowadza się do tradycji. W Polsce przyjęło się, że jest to palec serdeczny prawej dłoni, jednak w innych krajach często jest to lewa dłoń. Dlaczego? Ponieważ jest ona bliżej serca. W związku z tym, jeśli chcesz kierować się tradycją, to zaręczynowy pierścionek powinien być noszony na prawej dłoni, a jeśli romantyczną historią – na lewej. Wszystko zależy od Ciebie. Ustalone reguły to jedynie sugestie ustalone przez lata, kieruj się swoim gustem i wygodą. 

Mariposa

Wielki dzień za Tobą. Co z pierścionkiem zaręczynowym?

Udało się! Przetrwałaś wielki dzień, obrączka dumnie lśni na Twoim palcu. Nie pozwól jednak, żeby zaręczynowy pierścionek pozostał nieistotny. Jeśli to piękny, centralnie osadzony, ozdobny kamień, taki jak na przykład tanzanit w naszym pierścionku Mariposa to zdecydowanie możesz go połączyć ze swoją nową obrączką. Jest to obecnie bardzo wygodnym, modnym i praktycznym rozwiązaniem. Tym samym nie ukrywasz piękna pierścionka zaręczynowego i nie odbierasz mu symboliki, a jedynie podkreślasz jego znaczenie. Proponowany pierścionek pięknie będzie się zgrywał z obrączką, która nie będzie jedynie jego tłem, a pięknym dopełnieniem. Dobrym przykładem takiego połączenia będzie wybór obrączki Unicornktóra mimo pozornie prostej formy, doskonale współgra z jasnym i przejrzystym kamieniem. Delikatny łuk opłynie kamień i uzupełni pierścionek zaręczynowy na Twoim palcu.
Innym rozwiązaniem, które wciąż jest popularne i stosowane, to noszenie pierścionka zaręczynowego na prawej dłoni, a w momencie założenia obrączki, przełożenie go na lewą dłoń. To rozwiązanie sprawdzi się w momencie, gdy obrączka i pierścionek zaręczynowy są wykonane w różnych stylach. To także dobry pomysł w sytuacji, kiedy chcemy przyciągnąć szczególną uwagę do pierścionka, z uwagi na ciekawy kamień, lub kształt. 


Polecam jednak kierować się zawsze swoim wyczuciem, gustem i wygodą, bo zarówno pierścionek zaręczynowy jak i obrączka będą częścią dłoni do końca życia. 

Komentarze

Popularne posty